top of page

snadno

rychle

bez betonu

hobby zemní vruty pro kutily

K založení malé stavby zemními vruty vám stačí přesně zaměřit polohu a zavrtat vruty do země. Instalační kříž nebo roksor vám pomohou, aby byla instalace vrutů pohodlná a přesná.
Postavit plot nebo terasu během víkendu zvládnete i vy. Určíte si umístění branky nebo brány, zaměříte vzdálenosti sloupků a zavrtáte zemní vruty. Jde to rychle, usazení jednoho plotového sloupku trvá pouhých 5 minut.

Ač se to zdá na první pohled obtížné, menší vruty zvládne „zavrtat“ do země i běžný kutil. S těmi většími vám pomůžeme s naší technikou.

Základem dobře provedené instalace je ovšem nákup kvalitních vrutů s certifikátem kvality a se stavebně-technickým osvědčením. S výběrem vhodného typu a velikosti vám rádi pomůžeme.  O rozdílech mezi značkou a levnou náhražkou se asi nemusíme rozepisovat. Na levnou, necertifikovanou napodobeninu doplatí pouze vaše stavba!

Jakmile tedy máme kvalitní atestované díly, můžeme se pustit do samotné práce.

 

 

 

 

Nejmenší vruty, které jsou vhodné pro slunečníky, sušáky, ploty, ale i lehčí dětské sestavy, můžeme do země zavrtat pomocí zavrtávací tyče, tzv. roksoru. Použít lze i krátkou ocelovou tyč, kterou jistě najdeme v dílně či garáži.

 

Abychom se přesvědčili, že se v místě vrtání nenachází v zemi kameny či kořen stromu, zatlučeme nejprve tyč do země. Pokud narazíme na překážku, zjednodušíme si instalaci předvrtáním otvoru SDS vrtákem o průměru 20 – 30 mm.

Jakmile začneme zapouštět vrut do země, musíme neustále ověřovat rovnost, resp. kolmost vrutu. (Myslíme na vše a proto v našem sortimentu najdete i trojúhelníkovou vodováhu, kterou si jednoduše pomocí gumiček přichytíte na vrut a nemusíte se zdržovat neustálým přikládáním ruční vodováhy. Správný směr vidíte okamžitě.)

Pokud kotvíme např. plot nebo velký sušák na prádlo, vložíme do vrutu sloupek a zasypeme jej štěrkem, tím zabráníme jeho vytažení. Pokud kotvíme např. slunečník, tyč jen přitáhneme šrouby. U slunečníku předpokládáme, že jej budeme na zimu vytahovat a uklízet.

houp01-150x150.jpg
houp02-150x150.jpg
houp03-150x150.jpg
houp04-150x150.jpg
houp05-150x150.jpg

Nejlépe jde práce od ruky s ručním instalačním křížem. Ten asi doma mít nebudete, proto si ho můžete zapůjčit u nás nebo na výdejním místě. Nainstalujete s ním i vruty nejmenší, ovšem kvůli jednomu slunečníku se asi do prodejny obtěžovat nebudete. Pokud však budete vrtat vruty pod pergolu či terasu, ruční kříž vám přijde vhod. Stačí nasadit hlavu kříže na patku vrutu a už můžete pracovat.

Nejmenší vruty zvládnete zavrtat sami, na ty větší si přizvěte pomocníka. Nezapomeňte na vodováhu, odhadovat kolmost vrutu od oka se nevyplácí.

 

Ani teď si nevíte rady? Nevadí. Kontaktujte nás.

Starostí se zbavíte hlavně tím, že od nás budete požadovat kompletní servis.

56877156_1252066724959600_5389346476511985664_o_edited.jpg

POUŽÍVÁME CERTIFIKOVANÉ VRUTY 

České zemní vruty BAYOS i německé vruty KRINNER mají potřebné atesty a certifikáty pro zakládání staveb v ČR. Vruty jsou staticky testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž, můžeme přesně spočítat, kolik a jakých vrutů

váš projekt vyžaduje. U větších staveb je nutností statický výpočet a zemní test únosnosti půdy.

bayos-logo-groundscroo-rgb-def-kopie.png

Vruty BAYOS nabízí unikátní český bajonetový systém. Zvolte si délku základního vrutu, v případě potřeby jej doplňte prodloužením a vyberte si patku podle toho, zda potřebujete připevnit trubku, desku, nebo dřevěný hranol.

Práce s BAYOS vruty je jednoduchá jako dětská stavebnice.

bayos-ABC-svisle-copy.jpg

A – vruty s bajonetem: Vyberte, pokud chcete ukotvit slunečník či sušák na prádlo, nebo když chcete stavět plot.

 

B – prodloužení s bajonetem: Využijete v místech s měkkou zeminou, kde nestačí vrtat do země jen 60 cm. Poslouží také k vyrovnání svažitého terénu.

 

C – patky s bajonetem: Koncové patky jsou určeny k usazení konstrukcí z trubek, trámů, desek a jiných profilů.

 

Kombinací vrutů, prodloužení a patek dosáhnete ideálního řešení pro váš projekt.

Jednotlivé série můžete kombinovat tímto způsobem:

 

 

 

F – fixní vruty: Nabízí nejčastěji používané kombinace vrutů s U patkami. Využijete je při kotvení informačních tabulí, pergol, nebo dřevěných plotových sloupků. Fixní vruty jsou kompletní vruty, na které se už nepoužívá žádné prodloužení ani patky.

KOMBINACE-1024x227.png
TabPrehled.png

Tabulka doporučeného zatížení vrutů Bayos

Snímek-obrazovky-2016-04-26-v-20.25.53.p

Uvedené hodnoty únosnosti zatížení byly stanoveny v půdě typu: jílovitohlinitá.
Uvedené hodnoty jsou poníženy o bezpečnostní koeficient 35 %.
Hodnoty v tabulce jsou pouze orientační.
Odpovědnost za škodu v důsledku nedostatečného nebo chybného výběru vrutu zákazníkem nenese dodavatel.

Přehled 

Hobby vrutů Bayos

bottom of page