top of page

zakládání dřevostaveb

snadno

rychle

bez betonu

Zemní vruty představují moderní způsob zakládání dřevostaveb. Při použití zemních vrutů nedochází k poškození pozemku těžkou technikou.

Základy rodinného domu jsou hotové během jednoho dne. Zemní vruty je možné instalovat během celého roku, po montáži je možné je okamžitě zatížit.

Tento způsob zakládání dřevostaveb je levnější a výrazně rychlejší než klasické betonování.

Pokud jste se už rozhodli pro dřevostavbu, je nanejvýš vhodné zamyslet se i nad základy. Dřevěný základový systém na zemních vrutech, nebo betonová deska?

Určitě uslyšíte něco jako „beton je beton“ nebo „cihla je cihla“ a podobné úsměvné argumenty ze staré školy. Milí investoři, pečlivě prostudujte obě varianty a zvažte sami plusy a mínusy.

výhody zakládání dřevostavby

nad terénem

Založení stavby nad terénem na zemních vrutech je technické řešení, které umožňuje

  • neřešit v Česku tak časté střední a vysoké radonové riziko (mezera pod domem jej odvětrá do volného prostoru)

  • neřešit hydroizolační opatření (jednoduše, je-li dřevostavba nad terénem, je zaručeně v suchu; jinak je pro ni styk s terénem, pokud hydroizolace někde selže, mnohem větší problém než u stavby zděné)

  • pro pasivní domy zvláště výhodně neřešit odstranění tepelného mostu u betonových základů jeho izolováním drahými nenasákavými izolacemi – je pouze třeba řešit tepelný most u napojení technické infrastruktury (voda, elektro, kanalizace a případně zemní kolektor VZT)

  • instalaci základů bez výkopových prací a těžké techniky na pozemku

  • okamžité zatížení základové konstrukce

  • montáž základů během jednoho dne

 

56877156_1252066724959600_5389346476511985664_o_edited.jpg

POUŽÍVÁME CERTIFIKOVANÉ VRUTY 

České zemní vruty BAYOS i německé vruty KRINNER mají potřebné atesty a certifikáty pro zakládání staveb v ČR. Vruty jsou staticky testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž, můžeme přesně spočítat, kolik a jakých vrutů

váš projekt vyžaduje. U větších staveb je nutností statický výpočet a zemní test únosnosti půdy.

bottom of page