Hobby zemní vruty pro kutily

K založení malé stavby zemními vruty vám stačí přesně zaměřit polohu a zavrtat vruty do země. Instalační kříž nebo roksor vám pomohou, aby byla instalace vrutů pohodlná a přesná.
Postavit plot nebo terasu během víkendu zvládnete i vy. Určíte si umístění branky nebo brány, zaměříte vzdálenosti sloupků a zavrtáte zemní vruty. Jde to rychle, usazení jednoho plotového sloupku trvá pouhých 5 minut.

Ač se to zdá na první pohled obtížné, menší vruty zvládne „zavrtat“ do země i běžný kutil. S těmi většími vám pomůžeme s naší technikou.

Základem dobře provedené instalace je ovšem nákup kvalitních vrutů s certifikátem kvality a se stavebně-technickým osvědčením. S výběrem vhodného typu a velikosti vám rádi pomůžeme.  O rozdílech mezi značkou a levnou náhražkou se asi nemusíme rozepisovat. Na levnou, necertifikovanou napodobeninu doplatí pouze vaše stavba!

Jakmile tedy máme kvalitní atestované díly, můžeme se pustit do samotné práce.

houp01

Nejmenší vruty, které jsou vhodné pro slunečníky, sušáky, ploty, ale i lehčí dětské sestavy, můžeme do země zavrtat pomocí zavrtávací tyče, tzv. roksoru. Použít lze i krátkou ocelovou tyč, kterou jistě najdeme v dílně či garáži.

houp02

Abychom se přesvědčili, že se v místě vrtání nenachází v zemi kameny či kořen stromu, zatlučeme nejprve tyč do země. Pokud narazíme na překážku, zjednodušíme si instalaci předvrtáním otvoru SDS vrtákem o průměru 20 – 30 mm.

houp03

Jakmile začneme zapouštět vrut do země, musíme neustále ověřovat rovnost, resp. kolmost vrutu. (Myslíme na vše a proto v našem sortimentu najdete i trojúhelníkovou vodováhu, kterou si jednoduše pomocí gumiček přichytíte na vrut a nemusíte se zdržovat neustálým přikládáním ruční vodováhy. Správný směr vidíte okamžitě.)

houp04

Pokud kotvíme např. plot nebo velký sušák na prádlo, vložíme do vrutu sloupek a zasypeme jej štěrkem, tím zabráníme jeho vytažení. Pokud kotvíme např. slunečník, tyč jen přitáhneme šrouby. U slunečníku předpokládáme, že jej budeme na zimu vytahovat a uklízet.

houp05

Nejlépe jde práce od ruky s ručním instalačním křížem. Ten asi doma mít nebudete, proto si ho můžete zapůjčit u nás nebo na výdejním místě . Nainstalujete s ním i vruty nejmenší, ovšem kvůli jednomu slunečníku se asi do prodejny obtěžovat nebudete. Pokud však budete vrtat vruty pod pergolu či terasu, ruční kříž vám přijde vhod. Stačí nasadit hlavu kříže na patku vrutu a už můžete pracovat.

Nejmenší vruty zvládnete zavrtat sami, na ty větší si přizvěte pomocníka. Nezapomeňte na vodováhu, odhadovat kolmost vrutu od oka se nevyplácí.

Ani teď si nevíte rady? Nevadí. Volejte 608 707 024 nebo pište.

Starostí se zbavíte hlavně tím, že od nás budete požadovat kompletní servis.

Jsme BAYOS a KRINNER Expert

krinner-kr20

Expert je odborně proškolená firma, která Vám poradí i pomůže při výběru vhodného vrutu. Především však pomůže s montáží vrutů i při zakládání větších staveb.

Větší stavby je potřeba instalovat za pomoci odborníka. Ten může s testovací stolicí hodnotit (měřit) vlastnosti vrutu v konkrétních podmínkách s vysokou přesností a pomocí nivelační sady určit výškovou rovinu vrutů.